Uluslararası sertifikalı Üst Düzey Yönetici, Liderlik ve Takım Koçudur.

Koçluk alanında eğitimlerini Uluslararası Koçluk Federasyonu’ndan (ICF) akredite okullardan olan Adler Learning International Koçluk Okulu’nda almış ve sonrasında aynı okulda ileri düzey koçluk eğitimini tamamlamıştır.

Rana Pendar, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra The London School of English’de FCE sertifikasını almıştır. Ardından Türkiye’de İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsü “Uluslararası İşletmecilik” programını tamamlamıştır. Eğitimi ile eş zamanlı olarak profesyonel bir toplulukta 6 yıl boyunda tiyatro oyunculuğu yapmıştır.

Eğitimi sonrasında kariyerine finans alanında başlayan Rana Pendar, Türkiye’nin önde gelen bankalarında kurumsal ve bireysel bankacılık bölümlerinde çalışmış ve yöneticilik yapmış, profesyonel kariyeri boyunca ekiplerinin gelişimi ve eğitimi konusunu her zaman birinci sırada tutmuştur. Finans sektöründe kariyerini eğitim ve koçluk alanına kaydırmaya karar vermiş ve bu alanda çalışmalarda bulunmuştur. İnsanların yaşamlarına dokunmak ve yaşam vizyonlarını gerçekleştirmek konusunda yol arkadaşlığı yapmak düşüncesi onun motivasyonudur. Yaşam amacına hizmet eden en önemli unsurlar sevgi, cesaret, denge ve değişim olması nedeniyle, “koçluk” hayatında ayrıcalıklı bir öneme sahiptir.

Uzmanlık alanı olan kişisel gelişim konularında çok sayıda eğitim tasarlamış ve sunmuştur. “İletişim Becerileri”, “Kişisel Farkındalık”, “Takım Çalışması ve Güven”, “Geribildirim ve Yüzleşme”, “Yönetim Becerileri ve Liderlik”, “Performans Yönetimi”, “Eğiticinin Eğitimi”, ”Fasilitasyonla Eğitim ve Yaratıcılık”, “Sosyal Stiller” ve “Satış Becerileri” konularında eğitimler vermiştir.

Rana Pendar, Koçluk çalışmalarına ek olarak As Leader bünyesinde İletişim, Liderlik,Yöneticilere koçluk becerileri eğitimleri vermekte ayrıca bazı derneklerde seminerler vermektedir.

Farklı bölgelere seyahat etmek ve yeni kültürler tanımak, değişik bölgelerde trekking yapmak, kayak ve sörf yapmak, piyano çalmak yapmaktan en hoşlandığı hobileridir.

Sohbet (2)
Bu e-posta adresi zaten kullanılmakta!