İstanbul’da doğan Dr. Hasan İnsel, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirip, Almanya’da Dahiliye İhtisasını bitirdikten sonra Almanyada Sağlıklı Yaşam ve Hastalık Önleyici Hekimlik konusunda yoğunlaşmıştır, bu konularda eğitim, danışmanlık ve koçluk yapmıştır. İstanbul’a dönünce İntermed Polikliniği’ni kurmuştur.
Merkezi Viyanada olan ESAAM-European Society for Preventive and Anti-Aging Medicine’in  kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dr. Hasan
İnsel ayni zamanda Anti-Aging Eğitim ve Araştırma Derneğinin Eşbaşkanıdır. American Academy of Anti-Aging Medicine ( A4M ) ve  Academy of Anti Aging Research (A3R) üyesidir.
Merkezi Michigan’da bulunan ve yine sağlık programları ve eğitimleri organize eden “International Association of Physicians for Healthy Living and Anti-Aging LLC” nin başkanıdır.
Kurucusu olduğu İntermed polikliniği, Sağlıklı Yaşam Yönetimini yapan Dr.Hasan İnsel, Sağlık Riskleri, Önleyici Tıp ve Anti-aging programları, konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda danışmanlık ve koçluk eğitimi ve programları sunmaktadır.
Kurduğu “Longevity Center” da Sağlıklı Yaşam Koçluğu konusunda bir ilki başlatmıştır ve sağlıkta danışmanlıkatn koçluğa geçişi başlatmıştır.
Dr. Hasan İnsel,  Milliyet gazetesi “Cadde” yazarıdır, “Saatleri Durduralım” isimli köşesi vardır.
Bu e-posta adresi zaten kullanılmakta!