21 Kasım 1971 İzmir doğumlu olan Siren Ertan Çarmıklı çocukluğundan beri süregelen güzel sanatlara ve modaya olan ilgisini, üniversite seçimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi-Tekstil Tasarımı Bölümü’nden yana yaparak geliştirdi. Tekstil duayeni Mustafa Taviloğlu'nun teklifiyle İstanbul'a taşıdığı iş hayatında, gıda, medya, pazarlama, tekstil ve moda alanlarında çalıştı.
 
Kendine tasarladığı kıyafetlerin çevresi tarafından beğenilip yoğun talep görmesi sonucu 2004 yılında kendi haute-couture atölyesini ve markasını kurdu. O günden bugüne ‘Siren Ertan ISTANBUL’ markası ile sofistike günlük kıyafetlerden çarpıcı gece elbiselerine, zarif mezuniyet kıyafetlerinden romantik gelinliklere kadar, kendi elegan çizgisini taşıyan farklı tasarımlara imza atıyor. Siren Ertan amacının; her zaman görmek istediği asil, şık, zarif, feminen ve güçlü kadını müşterilerine yansıtmak olduğunu söylüyor.
 
Başarılı modacı Türkiye'nin her yerinden, her yaştan ve meslekten kadınları giydiriyor, özel projelerin gözdesi, ünlülerin tercihi olmaya devam ediyor. Gençlere destek olmak amacıyla tasarım yarışmalarında jüri üyeliği görevlerinde bulunuyor, konferanslara ve panellere katılıyor. Bilgisini ve tecrübelerini Türk kadınlarına aktarıyor. Atölyesini bu meslekte ilerlemek isteyenlere açıyor. Siren Ertan, 2009 yılında Beykent Üniversitesi'nin İletişim Ödülleri kapsamında ''Moda Onur Ödülü''ne layık görüldü.
 
2010 İlkbahar-Yaz sezonunda Punto Kürk ve Deri’nin kreatif direktörlüğünü yaparak, büyük ilgi gören hazır giyim koleksiyonu ‘Punto by Siren Ertan’ı müşteri ile buluşturdu. 2011 yılında en ilgi çeken projesi, moda ve çikolatayı aynı kutuda topladığı, dünya markası olan Godiva mağazalarında satışa sunulan;‘Siren Ertan Istanbul for Godiva’ imzalı ürün tasarımı oldu. Bir çok vakıfta aktif olarak çalışan ve ülkemizde sosyal sorumluluğun önemli isimlerinden de olan Siren Ertan Çarmıklı, son defilesini 22 Kasım 2011’de Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı-TESYEV yararına Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdi. Yoğun talep karşısında ikinci kez hazırladığı ‘PUNTO by Siren Ertan’ 2012 İlkbahar-Yaz deri ve süet koleksiyonu sezona damgasını vurdu. Markası Siren Ertan ISTANBUL’un Fransa’da üretilen ilk parfümü ‘I – Siren Ertan ISTANBUL’ 8 Mayıs 2012’de Beymen mağazalarında tanıtıldı, satışa sunuldu ve büyük beğeni kazandı. Kişiye özel çalışmalarının yanı sıra, 2012 Yaz’ı için bikiniden elbiseye, çantadan ayakkabıya bir kadının ihtiyacı olabilecek her unsuru içinde barındıran ‘Siren Ertan ISTANBUL-7800’ hazır giyim tatil koleksiyonunu hazırladı.
 
İstanbul, Çeşme ve Bodrum’da satışta olan koleksiyon kadınların ilgi odağı oldu. İş adamı Gökhan Çarmıklı ile evli olan Siren Ertan Çarmıklı başarılarıyla moda dünyasında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
Bu e-posta adresi zaten kullanılmakta!