Sedef Yucad eğitiminin bir bölümünü yurt dışında diğer bölümünü Türkiye’de tamamlamıştır. Paris te Marymount High School dan mezun olduktan sonra, Boğaziçi Universitesinde Ingiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 1975 de Lisans, 1979 da Dil Bilim bölümünden yüksek lisans derecelerini almıştır ve ayni zamanda da Eğitim Sertifikası programını tamamlamıştır. Sırasıyla Amerikan Kültür Derneği Ingilizce hocalığı, YWCA Ingilizce Bölüm başkanlığı, Istanbul Universitesi Lisans programı Ingilizce hazırlık bölümü öğretim üyeliği yaptıktan sonra 1995’ de Horizon Istanbul Eğitim ve Danışmanlığı kurdu. Girişimini daha sağlam temellere oturtmak için Harvard Universitesinden 1996 da yurt dışı eğitim danışmanlığı konusunda sertifika aldı ve su anda da yüksek öğrenim kurumlarıyla sağlıklı iletişim kurmak amacıyla CIS, ECIS ve OACAC gibi kurumlara üyedir.

 

Amatör bir ruhla kurulan HorizonIstanbul yıllar içinde eğitim danışmanlığı konusunda alanının bir numarası haline gelmiştir. 

17 yıldır Sedef Yucad ve ekibi çoğunlukla İstanbul’da okuyan ama ayni zamanda Türkiye’nin her yerinden gelen ve Türkiye dışında da okuyan yüzlerce lise öğrencisine danışmanlık yapmıştır. İstanbul’da bulunan diğer danışmanlık ofisleri ile karşılaştırıldığında HorizonIstanbul titiz ve profesyonel eğitim ve danışmanlık programı ve öğrenci başarıları ile fark yaratmaktadır. Yetiştirdiği eğitim danışmanları kadrosunda bulunan bireyler kendilerini deneyimli, verimli, pozitif, ahlaklı ve hırslı profesyonel yol göstericiler olarak tanımlıyorlar. 

 

Öğrenciler bu kurumda yalnızca TOEFL, IELTS, SAT, GMAT, GRE gibi sınavlara birebir ve grup dersleri ile hazırlamak amacıyla sağladıkları eğitimleriyle değil, ayni zamanda psikolojik gelişimleri, kariyer danışmanlığı, yurt dışı okul seçimleri, ve gerçekten ayrıntılı olan bu süreçte hiç bir kuruluşta görülmeyen oranda kapsamlı ilgi görmektedirler. Onların gelişimini heyecanla izleyen bir ekibin önderliğinde yurt dışı başvuru sürecini tamamlayan öğrenciler HorizonIstanbul ekibiyle çalışmaktan ayrı bir keyif aldıklarını söylüyorlar.

 

Bu e-posta adresi zaten kullanılmakta!